Największe międzynarodowe mistrzostwa w stylizacji paznokci, Briliant Cup International Championship Dubaj, dla jeleniogórzanki Jolanty Polikowskiej zakończyły się na podium. Zdobyła pierwsze miejsca w dwóch konkurencjach. Konkurs odbył się online w kwietniu br.

Pani Jolanta stylizacją paznokci zajmuję się już 17 lat. – Jestem szczęściarą, ponieważ łączę pracę zawodową z ogromną pasją – mówi jeleniogórzanka. – Mam też przyjemność od kilku lat przekazywać swoją wiedzę i zdobyte w tej branży doświadczenia kursantom, jako instruktor marki Victoria Vynn. Na co dzień dbam o dłonie i stopy swoich klientek w moim gabinecie – dodaje.

Do udziału w mistrzostwach namówiły ją koleżanki instruktorki i oczywiście wierne klientki.

– Gdy zagłębiłam się w temat, początkowo byłam przerażona bardzo wysokim poziomem i ogromną konkurencją – relacjonuje pani Jolanta. W mistrzostwach brało udział aż 1200 prac na bardzo wysokim poziomie. Postanowiła jednak spróbować swoich sił. – Kiedy okazało się, że zdobyłam najwyższe trofea, szczęściu nie było końca – opowiada szczęśliwa. Nagrody nie wiązały się z gratyfikacją finansową. Motywacją był tytuł i uznanie. Pani Jolanta zdobyła pierwsze miejsce w kategorii debiut oraz wygrała w kategorii instruktor.

– To były moje pierwsze mistrzostwa, choć dziś wiem, że z pewnością nie ostatnie – zapewnia stylistka. Zadanie polegało na wybraniu jednego z 50 zaproponowanych tematów i ozdobienie paznokci zgodnie z wybranym motywem. Wybrała temat fantasy-horror. Poza paznokciami oceniana jest również charakteryzacja modelki, która musi idealnie komponować się z paznokciami. Prace konkursowe to nie stylizacje salonowe, tu paznokcie miały aż 15 cm długości. Nagrodzona praca konkursowa zajęła sporo czasu i zaangażowania. To zadanie potrzebowało dobrego pomysłu i realizacji na najwyższym poziomie. – Zdarzało się, że pracowałam do godz. 2.00 – 3.00 w nocy – wspomina pani Jolanta. Wiele godzin zajęło jej projektowanie, dobieranie kolorów, kształtu. – Prywatnie jestem mamą dwóch urwisów które lubią zarządzać moim czasem – dodaje z uśmiechem. – Jestem szczęśliwa, że udaje mi się godzić pracę i pasję z obowiązkami mamy i żony – podkreśla stylistka.

Pani Jolanta przyznaje, że nabrała ochoty do udziału w kolejnych mistrzostwach. Z powodu pandemii wszystkie odbywają się online. Najbliższe będą w Meksyku, Turcji i w Zakopanem.

Udało się jej osiągnąć ogromny sukces na mistrzostwach w Dubaju i w najbliższym czasie planuje wystartować w mistrzostwach w Meksyku i Turcji. Mistrzostwa i konkursy zdobienia paznokci cieszą się coraz większą popularnością. Biorą w nich udział doświadczeni styliści, znajdując w ten sposób nowe bodźce do rozwijania swojej kreatywności w tej dziedzinie. Na bazie tego, co można podpatrzeć na konkursach, rodzą się później kolejne pomysły. Paznokcie stają się prawdziwymi dziełami sztuki, a ich zdobienie to szerokie pole dla wyobraźni twórczego stylisty. – Wierzę, że by osiągnąć sukces w swojej dziedzinie, niezbędny jest upór, samozaparcie i ciężka praca. Nagroda którą zdobyłam, to zwieńczenie moich starań. Cała ta sytuacja pokazała, że warto wierzyć w swój cel i mimo przeciwieństw dnia codziennego nigdy nie można wątpić w swoje siły i umiejętności – mówi pani Jolanta.

ALKA

FOT. Jolanta Polikowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.