Radni powiatu lwóweckiego na nadzwyczajnej sesji zdecydowali dziś o wprowadzeniu strefy ciszy na Jeziorze Złotnickim. Dzięki temu od połowy sierpnia na całym obszarze jezior zaporowych na Kwisie będzie obowiązywał zakaz używania pływających jednostek silnikowych.

Od kilku dni na Jeziorze Leśniańskim obowiązuje zakaz używania jednostek motorowych. To skutek uchwały podjętej przez rade powiatu lubańskiego. Nieco inna i dość kuriozalna jest w tej chwili sytuacja na Jeziorze Złotnickim, które też objęte jest tą uchwałą, ale nie na całym obszarze. Wszystko dlatego, że niewielki fragment jeziora (przy ok. 100-metrowym odcinku brzegu, tzw. plaży gryfowskiej) należy do powiatu lwóweckiego, a samorząd tej jednostki wcześniej takiej uchwały nie podjął.

Tę niekonsekwencję naprawiono 28 lipca na nadzwyczajnej sesji, w której jedynym punktem obrad była uchwała w sprawie wprowadzenia zakazu używania jednostek pływających z napędem spalinowym na części wód jeziora Złotnickiego położonej na terenie powiatu lwóweckiego. Po dość ożywionej dyskusji 10 radnych głosowało za taką uchwałą, 2 osoby się wstrzymały, a 3 były przeciw. Uchwała wejdzie w życie 14 dni od dnia po jej ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego, a więc w połowie sierpnia.

Fot. ewa m (CCA 3.0)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.