Koncert Świąteczny z Julią Sawicką zabrzmi w piątek, 30 grudnia, o godz. 19:00 w Kościele św. Mikołaja we Wleniu. W programie „Kolędy” znakomitej formacji Julia Sawicka Project, czyli polska i ukraińska tradycja bożonarodzeniowa w jazzującym brzmieniu. To niezwykłe spotkanie z muzyką na żywo, która pierwotnie przygotowana została i nagrana na płytę „Kolędy” zespołu, wydaną w 2014 roku.

Program nastrojowego koncertu jest niezwykle różnorodny: usłyszymy jazzujące utwory takie jak: „Mizerna cicha”, „Cicha noc”, „Lulajże, Jezuniu”, ubarwione klimatem muzyki Bliskiego Wschodu utwory: „Szczedryk”, „Oj, maluśki, maluśki” i „Przybieżeli do Betlejem”, czy utrzymane w ludowym brzmieniu kolędy: „Nowa radist stała” i „Gdy Pan Jezus we drzwi puka”.

W koncercie udział wezmą: Julia Sawicka (wokal), Hans Peter Salentin (trąbka), Andryj Melnyk (akordeon), Hubert Radoszko (gitara), Żenia Betliński (kontrabas), Marcin Jahr (perkusja).

Wstęp wolny!

Wokalnym talentem Julii Sawickiej zachwycają się nie tylko znawcy jazzu. Uwodząca głosem artystka w kolejnych realizowanych projektach muzycznych łamie schematy, nie zamyka się w ramach określonych gatunków muzycznych. Najbliższy jej sercu pozostaje jazz. Jej kameralne koncerty zmierzają w stronę poetyckiego jazzu, ale wybrzmiewają w nich też dobre popowe nuty. W muzycznym świecie znana jest m.in. z niekonwencjonalnych wykonań utworów Stinga. Przed nami więc koncertowe świętowanie w niezwykłym stylu i jedyny w swoim rodzaju wstęp do powitania Nowego Roku.

Sawicka od kilku lat mocno zaznacza swoją obecność w kulturowym krajobrazie okolicy Wlenia, wspólnie z najbliższymi realizuje wielowymiarowy, wartościowy projekt twórczy „Jestem z Doliny Bobru”. Na miejsce do życia z rodziną wybrała pobliskie Radomice, w których wraz z mężem odnawia stary dom i tworzy w nim Małą Atmę – domowe gniazdo życia kulturalnego, które pod koniec ubiegłego roku zainaugurowało swoją działalność.

Julia Sawicka Project to grupa profesjonalnych muzyków, którzy swoje doświadczenie, wrażliwość muzyczną, uczucia i inspiracje potrafią połączyć w spójną całość, podając słuchaczowi muzykę pisaną przez wielkie „M”. Ten projekt to dowód na to, że jazz jest uniwersalnym językiem pozwalającym na pokonanie wszelkich barier: językowych, kulturowych, wynikających z różnorodnych doświadczeń społecznych czy politycznych.

W tworzeniu albumu „Kolędy” udział wzięli wyjątkowi muzycy: Julia Sawicka (wokal, fortepian), Roman Chraniuk (kontrabas), Klaudius Kovac (fortepian), Marcin Jahr (perkusja), Tomasz Ślotała (gitary), Grzegorz Grocholski (trąbka), Hans Peter Salentin (trąbka, flugelhorn), Piotr Baron (saksofon tenorowy, sopranowy, klarnet basowy, pocket clarinet, clarduk), Tomasz „Ragaboy” Osiecki (dilruba, sitar), Dumitru Harea (fletnia pana), Andrij Melnyk (akordeon) i Malwina Paszek (lira korbowa).

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.