Nasi kadrowicze Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki wraz z innymi zawodnikami KKK Jelenia Góra zainaugurowali letnią część przygotowań do najważniejszych imprez sportowych freestyle’u kajakowego w Polsce i na świecie.

W związku z przedłużonym okresem zimowym, a potem stanami alarmowymi na rzekach Bóbr i Kamiennej nasi kajakarze powrócili na wody otwarte w połowie maja. „Zwykle zaczynamy trenować w odwoju i na rzece już pod koniec marca, ale sezon zimowy się znacznie przedłużył. Super było poczuć skok adrenaliny podczas spływów Kamienną, najtrudniejszą polską rzeką górską, ale czuliśmy głód freestyle’u i gdy tylko woda w Bobrze opadła, wznowiliśmy treningi kajakowych ewolucji.” Tomasz Czaplicki .

Cały okres zimowy Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki ciężko trenowali w Termach Cieplickich, gdzie w ramach treningów Kadry Narodowej szlifowali formę pod kontem techniki wykonywania figur. „Czas spędzony na basenie wykorzystaliśmy do udoskonalenia techniki wykonywania trudniejszych figur i bardziej skomplikowanych połączeń. Dopracowaliśmy z Tomkiem technikę kilku bardzo wysoko punktowanych ewolucji i dzięki temu teraz, gdy zaczęliśmy trenować na rzece już obserwujemy wyraźne postępy.” – mówi Zofia Tuła.

Zofia Tuła Zosię i Tomka można było spotkać w Borowym Jarze już dwa tygodnie temu, kiedy to ćwiczyli przed startem w AMP Kamienna. Spacerujący wzdłuż brzegu rzeki Bóbr mogli też zaobserwować, jak nasi zdobywcy Pucharu Świata uczyli tajników freestyle’u kajakowego grupkę kajakarzy, którzy na zajęcia przyjechali aż z Trójmiasta i okolic.

Zosia i Tomek przygotowują się do startu w Mistrzostwach Europy we Freestyle’u Kajakowym, które odbędą się w Vaires Sur Marne, we Francji na początku października. Zawody te pierwotnie miały się odbyć w 2020 roku, ale z powodu pandemii Covid-19 przeniesiono je na sezon 2021. Miejscem rozgrywania imprezy będzie tor olimpijski do kajakarstwa górskiego przygotowany na Igrzyska w Paryżu 2024. Trzymamy kciuki za pomyślne przygotowania naszych zawodników, którzy podczas nadchodzącego sezonu startów będą współzawodniczyć z resztą światowej czołówki freestyle’u kajakowego.

Warto przypomnieć, że podczas ostatnich rozegranych mistrzostw starego kontynentu Tomek zdobył tytuł Mistrza Europy w K1M, a Zosia wywalczyła brąz w K1K. Sezon 2021 to nie tylko freestyle. Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego z Jeleniej Góry planują również wziąć udział w kilku imprezach ekstremalnego kajakarstwa górskiego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.