Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w Sercu Doliny Bobru – we Wleniu, zorganizowano XXIX Memoriał Uliczny im. Michała Fludra. Ponad dwustu zawodników i zawodniczek rywalizowało w Biegu Przedszkolaków, w Biegach Dzieci i Młodzieży, Biegu Integracyjnym i w Biegu Głównym na dystansie 10 kilometrów (5 pętli). Na nowej, ciekawej trasie ze stromym 150 – metrowym podbiegiem, trasie z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, najszybciej pobiegli żołnierz z Bolesławca Kamil Makoś i policjantka ze Złotoryi Anna Ficner. Oboje są znanymi triumfatorami wielu imprez biegowych w Polsce.

Zwycięzcy Biegu Głównego finiszowali przed jeleniogórzaninem Krzysztofek Tschirchem i Rajmundem Ignaczakiem z Bolesławca oraz przed Dominiką Duczmal i Karoliną Dul (obie z Jeleniej Góry). Z córkami z Family Team, Magdaleną i Karoliną startował 70-letni Wiesław Dul, który „zaliczył” już 105 maratonów z kraju i za granicą. Życiowym rekordem (czas 48,29 min.), mógł pochwalić się starosta lwówecki Daniel Koko. Najlepszym w kategorii Open oraz w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn burmistrz Miasta i Gminy Wleń Artur Zych i dyrektor biegu Daniel Antosik wręczyli nagrody finansowe, efektowne puchary i dyplomy. Pamiątkowe medale odebrali na mecie wszyscy zarejestrowani zawodnicy i zawodniczki, od najmłodszych po „starszaków”. Hitem sportowego święta były też pamiątkowe koszulki.

Niedzielny (24.04.2022 r.), Memoriał Uliczny zorganizował Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu z pomocą Gminy Wleń i Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu. Patronat medialny Nowiny Jeleniogórskie, www.nj24.pl, Muzyczne Radio i Strimeo.TV

Szerzej o sportowym wydarzeniu i o memoriałowych biegach ulicznych w najnowszym, wtorkowym numerze Nowin Jeleniogórskich.

Tekst i zdjęcia: Henryk Stobiecki

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.