Pięć nowych ambulansów ratowniczych trafiło na stan jeleniogórskiego pogotowia ratunkowego. Dwa pojazdy obsługiwać będą Jelenią Górę (jeden z Sobieszowa), a po jednym Gryfów, Leśną i Szklarską Porębę.

– Wszystkie karetki posiadają napęd na obie osie, który w rejonie górskim jest nieocenionym udogodnieniem i przełoży się na dogodny dojazd do pacjenta nawet w najtrudniejszych warunkach. Cztery ambulanse zostały dofinansowane ze Skarbu Państwa za pośrednictwem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Piąty ambulans – po raz pierwszy w historii naszej placówki – został w całości sfinansowany ze środków własnych Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Koszt zakupu wszystkich ambulansów wraz z wyposażeniem wyniósł prawie 5️ milionów złotych – informuje jeleniogórskie PR. – Dodatkowo, wszystkie ambulanse posiadają na pokładzie nosze hydrauliczno-elektryczne oraz schodołazy – to rozwiązanie pomoże oszczędzić kręgosłupy naszych medyków i zapobiegnie urazom przy ewakuacji pacjenta.

Nowe karetki są barwy żółtej – w najbliższym czasie wszystkie zespoły ratownictwa medycznego w całej Polsce będą w tym jednolitym i widocznym z daleka kolorze.

Fot. PR Jelenia Góra

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.