W dniach 28 i 30 czerwca 2021 roku odbędą się piłkarskie mecze barażowe o III ligę. Dziś w samo południe Komisja Rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej dokona losowania gospodarza pierwszego spotkania. W dwumeczu zagrają mistrzowie IV ligi grupy zachodniej MKS Karkonosze Jelenia Góra i grupy wschodniej Lechia Dzierżoniów. Obie drużyny prawo udziału w rywalizacji o wyższą ligę zapewniły sobie przed zakończeniem czwartoligowej rywalizacji.

W minionym tygodniu w obu grupach rozegrano po dwie ligowe kolejki. Jeleniogórscy futboliści rozgromili w Gryfowie Śląskim Gryfa 4:0 po bramkach Tobiasza Kuźniewskiego (2), Kamila Młodzińskiego i Patryka Bębenka i u siebie zremisowali 1:1 ze Stalą Chocianów po golu Patryka Bębenka. Zespół z Dzierżoniowa wysoko, 6:1, pokonał Orła Lubawka i kłodzką Nysę 2:0. O pierwsze miejsce piłkarze Karkonoszy walczyli z Chrobrym II Głogów i Apisem Jędrzychowice. Najgroźniejszymi rywalami Lechii były ekipy AKS-u Strzegom i Bielawianki Bielawa.

W najbliższą sobotę, 26 czerwca, o godzinie 17.00, biało- niebiescy zagrają w Prochowicach z siódmą w tabeli Prochowiczanką. Prawdopodobnie Karkonosze wybiegną na boisko w rezerwowym składzie opartym na juniorach. Chodzi o to, aby podstawowi piłkarze odpoczęli przed zapowiadającymi się ciekawie meczami barażowymi o III ligę.

Tekst i zdjęcie: H.Stobiecki

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.