A może jednak nad morze?

Z analiz portalu nocowanie.pl wynika, że podczas tegorocznego weekendu czerwcowego największym zainteresowaniem będą się cieszyć polskie góry. Na pierwszym miejscu jest Zakopane, gdzie trafia 5,2 procent wszystkich zapytań o noclegi na weekend czerwcowy. Stolica polskich Tatr to zwykle pierwszy wybór turystów, którzy doceniają nie tylko różnorodną bazę noclegową, ale także mnóstwo atrakcji na każdą pogodę!

W pierwszej trójce znalazły się kolejne miejscowości w górach. Bardzo wysoko na liście jest Karpacz (4,6 procent) oraz Szczawnica (3,5 procent). Zaraz za podium uplasowała się natomiast Solina, do której do tej pory wysłano 3,4 procent wszystkich zapytań o wolne noclegi na weekend czerwcowy. Turyści interesują się również takimi lokalizacjami jak: Kudowa-Zdrój, Władysławowo, Szklarska Poręba, Polańczyk, Sopot oraz Krynica Morska.

Długi weekend czerwcowy – najpopularniejsze terminy

Turyści myślą o przedłużeniu weekendu czerwcowego i wielu z nich planuje wyjazd już w piątek 28 maja jednak najchętniej wybieranym terminem pobytu jest 2-6 czerwca. W tym czasie notuje sie prawdziwy boom na noclegi. Wśród najchętniej rezerwowanych obiektów noclegowych wymienia się domki oraz apartamenty. Oznacza to, że chociaż turyści wybierają popularne kurorty, to nadal preferują spędzanie czasu we własnym gronie, z zachowaniem dystansu społecznego.

Ceny noclegów na długi weekend czerwcowy

Wybór miejsca noclegowego to jedno, natomiast drugie to cena noclegów. W porównaniu do „czerwcówki” 2020, tegoroczna będzie trochę droższa. Ceny noclegów wahają się bowiem od 48 zł do 62 zł. Za nocleg dla jednej osoby w Zakopanem zapłacimy średnio około 58 zł, w Karpaczu 57 zł a w Szczawnicy 52 zł. Koszt wypoczynku nad Jeziorem Solińskim – w Solinie oraz Polańczyku – to odpowiednio 53 zł i 51 zł. Podobne ceny znajdziemy w innych miejscowościach położonych na południu kraju. W Kudowie-Zdroju zapłacimy średnio 54 zł, natomiast w szklarskiej porębie 59 zł. Tańsze noclegi można znaleźć we Władysławowie – 48 zł, ale już ceny w Sopocie (58 zł) i Krynicy Morskiej (62 zł) są wyższe!

Podane wyżej kwoty są uśrednione, a ostateczna cena noclegu na długi weekend w czerwcu zależy między innymi od lokalizacji, kategorii obiektu noclegowego oraz oferowanych udogodnień.

(Na podstawie publikacji Katarzyny Stępień z portalu nocowanie.pl)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.