Karpacz po raz kolejny znalazł się na podium dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Gmina zdobyła I miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2022 w kategorii Gmina Miejska.

Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego opracowywany przez zespół prof. Eugeniusza Sobczaka powstaje w oparciu o analizę wskaźników obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny i ochrony środowiska. Ranking uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy. Materiałem źródłowym są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego, dzięki czemu wyniki rankingu odzwierciedlają, w sposób wiarygodny i przekrojowy, rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Wyniki zostały ogłoszone 7 listopada w Sejmie na konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”. W innych kategoriach zwyciężyły Kleszczów, Polkowice i Świnoujście.

3 komentarze

  1. ale bzdury !!!! zwłaszcza postawienie tego obrzydlistwa G…ski świadczy o wybitnie zrównoważonym rozwoju, hahaha

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.