6 grudnia Karpacz rozbłysł świątecznymi dekoracjami. Jak co roku w okresie zimowy miasto pod Śnieżką rozświetliły setki dekoracji latarniowych oraz wyjątkowe dekoracje przestrzenne umiejscowione na skwerach i w parkach. Łącznie to ponad 400 tysięcy energooszczędnych ledowych punktów świetlnych, w których dominuje złota kolorystyka oraz połączenie ciepłego i zimnego światła.

Głównymi elementami iluminacji są tradycyjna 10-metrowa choinka, do złudzenia przypominająca żywy świerk, która wzorem lat ubiegłych stanęła na Skwerze Zdobywców przed urzędem miejskim oraz świetlny napis Karpacz, który tym razem znajdziecie w Parku przy Lipie Sądowej. Zmiana lokalizacji napisu na łatwiej dostępną jest ukłonem w kierunku turystów i mieszkańców kurortu, którzy chętnie robią sobie przy nim pamiątkowe fotografie. Napis z charakterystyczną literą „A” nawiązującą do logo miasta liczy ponad 13 metrów, a wypełnia go blisko 10 tys. świateł.

Przechadzając się po zmroku po Karpaczu, warto zajrzeć do parku przy Zaporze na Łomnicy gdzie pojawiły się dwie 4-metrowe świetlne bramy w kształcie gwiazd. Stąd spacerem można zejść do parku przy ulicy Mickiewicza, gdzie czeka bajkowa karuzela z saniami.

Jak przystało na górski kurort, pojawiły się też górskie zwierzęta: wilk, jeleń i niedźwiedź, które w tym roku stanęły obok Odsłonięcia Hornfelsów przy ul. Obrońców Pokoju.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.