„Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią (Ewa Wisniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi (Rafał Rutkowski). Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.” – to opis fabuły najnowszego filmu Kingi Dębskiej (prequel filmu „Moje córki krowy”), na seans którego zaprasza wszystkich państwa Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze.

– W ramach licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” udało się nam wygrać seans filmowy w kinie „Lot” – mówił na konferencji prasowej prezes KARR Hubert Papaj. – Zastawialiśmy się kogo na ten seans zaprosić oraz jaki film zaproponować. Doszliśmy do wniosku, że przez pandemię wszyscy zamknęliśmy się w domach. Osłabły nasze relacje z innymi osobami. Tak więc darmowy seans filmowy zaplanowany na 5 września, w ramach obchodów dnia dobroczynności będzie doskonała okazją, aby mieć pretekst do wyjścia z domu – zapewniał prezes KARR.

– Nasz wybór padł na polską komedię osadzoną w realiach lat 80., mamy nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawić. Ale cały zamysł tej akcji mieści się w jej haśle „Zaproś sąsiada”. Chcielibyśmy, aby ci mieszkańcy miasta czy regionu, którzy znają kogoś np. sąsiada, znajomego, czy nawet kogoś z rodziny i chcą go namówić na wyjście z domu, aby uczestniczyli życiu publicznym, będą mieli do tego znakomitą okazje.

Jest to pierwsza tego typu akcja w Jeleniej Górze. Hubert Papaj zapewnia, że nie będzie to jednorazowa inicjatywa,

– Chcielibyśmy pobudzić tych ludzi którzy wpadli w obojętność i zniechęcenie z jednej strony oraz nagrodzić mieszkańców, którzy udzielają się w ramach wolontariatu (część wejściówek została przekazana organizacjom społecznym). A nie ma chyba lepszej okazji, aby wyjść z domu do kina na dobrą, polską komedię – zaprasza prezes karkonoskiej agencji.

W siedzibie KARR-u w godzinach od 8 do 15.00 (sekretariat) są do odebrania podwójne zaproszenia na seans filmowy, do piątku włącznie.

Do rozreklamowania akcji zostały zaproszone jeleniogórskie media. Dlatego pięć podwójnych zaproszeń do kina LOT na film „Zupa nic” (niedziela 5 czerwca godzina 15.00) czeka na pierwszych pięciu czytelników, którzy zadzwonią w czwartek o godzinie 12.00. Tel. 75 7524781. Należy znać hasło „zaproś sąsiada”. Zapraszamy!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.