Jeleniogórscy policjanci w miniony weekend zatrzymali w regionie 6 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, w tym jeden dodatkowo naruszył sądowy zakaz. Ponadto zatrzymali 2 kierowców, którzy naruszyli sądowe zakazy. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne.

Rekordzista zatrzymany przez policjantów miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany 13 maja br. w Mysłakowicach na ul. Wojska Polskiego i jechał rowerem. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

14 maja br. około godziny 21.30 policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w Siedlęcinie zatrzymali do kontroli drogowej 31-letnią kierującą pojazdem marki Renault. Okazało się, że kobieta miała 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W nocy z 14 na 15 maja br. kilkanaście minut po północy policjanci w Karpaczu na ul. Konstytucji 3 Maja zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego kierującego pojazdem marki Audi. Od mężczyzny wyraźnie czuć było woń alkoholu, on jednak odmówił poddaniu się badaniu. Została mu pobrana krew. Ponadto okazało się, że naruszył on 3-letni zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Pozostali nietrzeźwi kierowcy mieli od 0,5 do 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto policjanci w regionie zatrzymali 2 kierujących, którzy zlekceważyli sądowe zakazy kierowania. Kierującym za te przestępstwa grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

-Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2 – mówi Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.- Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych – dodaje policjantka.

1 Komentarz

  1. Dobre przykłady na lekcoważenie kar, cikawe ilu płaci te mandaty? A co z zabezpieczeniem narzędzia przestępstwa ? Zwrot po zapłaceniu mandatów i kosztów parkingowych za auto. W przypadku złamania zakazu-konfiskata i sprzedarz ,pieniądze wpłacić na fundusz ofiar wypadków.Jak do tej pory w krajach UE to ofiary są poszkodowane, sprawców się chroni ot taka to praworządność lewacka !

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.