66 przypadków przekroczeń prędkości to efekt prowadzonej 3 czerwca br. policyjnej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania prowadzone były w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych miasta.

Działania „Kaskadowy pomiar prędkości” skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijali nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. Podczas działań sprawdzili trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze skontrolowali 79 pojazdów i ujawnili 66 przypadków przekroczenia prędkości. Ponadto 2 kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 51 km na godzinę.

Działania takie będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta i powiatu jeleniogórskiego. Kierowcy, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poniosą tego konsekwencje.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Fot. KMP Jelenia Góra, info. Edyta Bagrowska

1 Komentarz

  1. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

    To dlatego teraz takie dzikie wycie wszelkiej maści oszołomów i tępoty umysłowej przyzwyczajonej do bezkarności za rządów PO-PSL-SLD-TVN w wyniku której ginęły nasze dzieci i wnuki na drogach. Naćpa i nachlana zaraza za nic miała nas nasze życie i życie naszych bliskich. Brawo Panowie Policjanci. Nareszcie zaczynamy czuć się bezpiecznie w NASZYM KRAJU.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.