Główny Inspektor Sanitarny przekazał, że w jednej z kasz bezglutenowych ujawniony został ten alergizujący składnik. Konsumenci proszeni są o zweryfikowanie, czy nie stali się posiadaczami produktu poprzez sprawdzenie podanych przez urząd danych.

Alergia na gluten

Gluten jest substancją, która może w przypadku alergii wywołać m.in. biegunkę, wymioty, duszności, świąd, wzdęcia i wysypkę. Producent jednej z kasz gryczanych poinformował Głównego Inspektora Sanitarnego, że w produkcie oznaczonym jako bezglutenowy wykryte zostały ziarna pszenicy. Oznacza to, że może on wywołać powyżej opisaną reakcję u osób, które mają skłonność do nietolerancji alergenu.

Jak rozpoznać wadliwą partię?

Aby mieć pewność, że ostrzeżenie dotyczy posiadanego przez nas produktu, należy porównać informacje zamieszczone na opakowaniu z poniżej opisanymi. Jeśli będą się pokrywać, konieczne jest powstrzymanie się od spożycia kaszy.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: Kasza gryczana niepalona bezglutenowa BIO, masa netto: 1 kg

Producent: Denver Food Sp. z o.o., ul. Obwodowa 78, 84-240 Reda

Numer partii: 241121 J

Data minimalnej trwałości: 31.10.2022

Decyzją firmy Denver Food wszystkie kasze wyprodukowane w okresie 15-29.11.2021 r. i w dniu 30.11.2021 r. zostały wycofane z obrotu. Proces ten jest nadzorowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Konsumenci, którzy mają dodatkowe pytania, mogą kontaktować się telefonicznie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod nr telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 08:15-16:15, gdzie pracownicy udzielą wszelkich informacji.

News4Media/ fot. Główne iStock/ zdjęcie w tekście: GIS

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.