Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze 20 maja. Jak się okazało zatrzymany mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności oraz do innych czynności prawnych. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu średzkiego podejrzewanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

20 maja 2024 r., około godziny 17.30 policjanci w Jeleniej Górze na skrzyżowaniu ulicy Złotniczej z Wincentego Pola zauważyli pojazd matki Citroen, którego kierujący nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i przejechał na czerwonym świetle. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe i dali mu sygnał do zatrzymania. Ten jednak nie zareagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Kierujący uciekając popełnił serię wykroczeń w ruchu drogowym, na ulicy Przeskok uderzył w murek, a następnie porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Chwilę później został zatrzymany. Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy oraz do innych czynności prawnych.

36-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności zostanie on umieszczony w Areszcie Śledczym, celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.