Funkcjonariusze zabezpieczyli 23 rośliny w różnej fazie wzrostu, marihuanę oraz amfetaminę. Łącznie blisko 1 kg narkotyków nie trafi na rynek, a ich wartość czarnorynkowa to około 57 tysięcy złotych. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanych  o posiadanie znacznych ilości narkotyków, uprawę ziela konopi oraz udzielanie narkotyków.   Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie uzyskali informację, że najprawdopodobniej w jednym z budynków w Jeleniej Górze, na poddaszu zorganizowana została uprawa ziela konopi. 

 W wyniku sprawdzeń funkcjonariusze ujawnili i i zabezpieczyli 23 krzewy konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu, blisko 0,5 kg  marihuany oraz amfetaminę, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy. Plantacja znajdowała się w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu, wyposażonym w urządzenia między innymi sterujące ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do należytego wzrostu roślin. Ich wartość to około 20 tysięcy złotych.  Łącznie na rynek nie trafi blisko 1 kg narkotyków o wartości czarnorynkowej około 57 tysięcy złotych.  Ponadto funkcjonariusze ustalili, że  32-latek częstował marihuaną swoich kolegów.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności 32-latek został doprowadzony do sądu, a następnie zwolniony.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.