Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 26 września 2020 roku zgłosił się do jednostki policji i złożył zawiadomienie o kradzieży jego pojazdu o wartości 25 tysięcy złotych. Do przestępstwa miało dojść w Jeleniej Górze. Z zeznań 34-latka wynikało, że w nocy z 25 na 26 września 2020 roku wraz z kolegami bawił się w jednym z jeleniogórskich lokali, a następnie po jego opuszczeniu stwierdził, że jego auto zniknęło.
Policjanci po weryfikacji kilku informacji podanych przez zgłaszającego, a także analizy nagrań z kamer monitoringu oraz uzyskanych w tej sprawie informacji ustalili, że zgłoszenie jest nieprawdziwe. Wkrótce potwierdzili również, że nie doszło do żadnej kradzieży, a jego pojazd został porzucony w stanie uszkodzonym na jednej z ulic w mieście. Tam też go policjanci odnaleźli.
34-latkowi za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i złożenie fałszywych zeznań grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.