Już w tę sobotę, 15 października, w klubie Skylab w Jeleniej Górze fani muzyki trance świętować będą 25. urodziny Dance Mix Chart (potocznie DMC) – najlepszej klubowej audycji w Polsce. Główną atrakcją będzie oczywiście set DJ i prowadzącego audycję – Macieja Wowka, zagrają także: Gudowski, MASS, In Da Beat, DIRT oraz Dawid Z.

– Dla mnie DMC to życie, muzyka, imprezy, zabawa i ludzie, których poznałam przez tan długi okres słuchania audycji. Jestem słuchaczką od pierwszego notowania. Na tegorocznej imprezie w Jeleniej Górze spodziewam się, że będzie ogień, dobra zabawa i że czeka mnie miłe spotkanie z dawno niewidzianymi znajomymi – wyraża nadzieje pasjonatka audycji Joasia z Lubania.

Taka opinia nie jest odosobniona. Co tydzień setki tysięcy fanów gromadzi się przy radioodbiornikach i źródłach internetowych, aby posłuchać klubowych brzmień zmiksowanych przez DJ-a Macieja Wowka. W tę sobotę klub Skylab (położony tuż przy Dworcu Głównym PKP w Jeleniej Górze) wypełni się słuchaczami audycji Dance Mix Chart, którzy będą świętować 25 lat trwania programu. Spodziewać będzie się można przede wszystkim muzyki trance, jednak nie zabraknie dobrego techno oraz muzyki house. Mocne beaty rozbrzmiewać będą już od 21:00 i jak zapowiada na swoim profilu Maciej Wowk: „Obiecuje 120 minut powyżej 140 BPM”. Bilety będą do kupienia w kasie, po wejściu do klubu, wstęp tylko dla osób powyżej 21 lat.

– Imprezy DMC są zawsze energetyczne i zróżnicowane pod względem muzycznym. Od klasyków po nowości. Maciek jest pełen pasji i zawsze prezentuje pełen profesjonalizm – AGADMC z Jeżowa Sudeckiego.

Dance Mix Chart już od ćwierćwiecza jest emitowane w Muzycznym Radiu w piątki po 20:00. Ten nieprzeciętny wynik autorska audycja Macieja Wowka zawdzięcza nie tylko wielkiemu zaangażowaniu i skrupulatnej selekcji prowadzącego, ale również wielu wiernym fanom, którzy słuchali DMC od pierwszych notowań, gdy było ono grane jeszcze z płyt winylowych oraz ciągle dołączającym do grupy słuchaczom. Tak naprawdę każdy entuzjasta serwowanych w piątki setów został „przyciągnięty” w inny sposób – jednych od początku zafascynowała myzyka, innych przekonały współtowarzyszące imprezy, inni zaczęli słuchać z polecenia znajomych lub zainteresowali się postami na Facebooku.

– Moja przygoda z listą DMC Muzycznego Radia zaczęła się w roku 2000. Pewnego piątkowego, zimowego wieczoru, wraz z siostrą Agnieszką, siedzieliśmy przy wieży i szukaliśmy jakiejś listy przebojów. Znaleźliśmy radio, gdzie usłyszeliśmy utwór Gigi D’Agostino – „L’Amour Toujours”, później poleciał Giorgio Ponticelli – „Trance unity”. Tak to się zaczęło i trwa do dzisiaj – opisuje, słuchający audycji od 22-lat, Daniel Kępa.

– Był to rok 1997, listopad. Uruchamiałem nową wieżę hi-fi i trafiłem na bardzo dynamiczny program DMC. Wystarczyło kilka minut, aby mnie porwał. Taka „miłość od pierwszego wejrzenia”. Uwielbiam muzykę elektroniczną, trance i każdą, która wpada w ucho i do której miło potupać nóżką. W tym programie znalazłem to, co lubię. Każde notowanie DMC to dla mnie oderwanie od rzeczywistości, relaks, euforia dźwięków. Tak samo dzieje się na urodzinach DMC. Maciej zaskakuje repertuarem muzycznym. Nie da się usiedzieć w miejscu, nie można się nudzić. Tak też dobiera współtowarzyszących DJ-ów. Na najbliższych urodzinach spodziewam się miłego zaskoczenia, czyli nowości z listy DMC połączonych w stylu Maćka, ale i tzw. klasyków. Spodziewam się, że impreza będzie tak doskonała, że będziemy 3 dni leczyć bóle mięśni po hulankach – z entuzjazmem nastraja się Bartłomiej z Piechowic.

Towarzyszące audycji spotkania – świętowanie urodzin, okrągłych notowań oraz wakacyjne spotkania na Odrze pod hasłem „Przystań DMC”, pozwoliły nawiązać słuchaczom wiele nowych znajomości i dzięki aktywnym grupom na mediach społecznościowych, stworzyć tzw. rodzinę DMC, która wciąż jest otwarta na nowych członków.

– Mówi się, że muzyka łączy pokolenia. W tym przypadku można powiedzieć, że są to spotkania RODZINNE. Większość z nas z utęsknieniem wyczekuje następnych urodzin DMC nie tylko ze względu na dobrą muzykę ale przede wszystkim na spotkania (jak to między nami się mówi) z braćmi i siostrami. Fenomenem tej audycji jest to, jak Maciej swoją charyzmą i sposobem prowadzenia zgromadził wokół siebie tak wielkie grono fanów klubowej muzyki. 15 października w Jeleniej Górze spodziewam się dobrej muzy i spotkań z nowo poznanymi na fejsie „siostrami i braćmi” – mówi jeden z najdłużej słuchających audycji fanów Andrzej Janeczek.

– Muzyka prezentowana podczas audycji DMC w Muzycznym Radiu jest mi bardzo bliska. Dzięki niej poznajemy osoby przez media społecznościowe, a na takich spotkaniach urodzinowych listy DMC możemy poznać się w realu. Nawet jeśli różni nas przestrzeń wiekowa oraz odległości między miejscami, w których mieszkamy, dzięki łączącej nas muzyce przestaje mieć to znaczenie. I to jest chyba najważniejsze – opisuje inny, wierny fan Artur z Oleśnicy. – Przy okazji składam niskie ukłony dla wszystkich fanów listy DMC!

– Rodzinka DMC maniaków to super ludzie, którzy potrafią się fajnie bawić przy bitach serwowanych przez Maćka – dodaje Arkadiusz Zawierta.

21 października na antenie Muzycznego Radia usłyszeć będzie można uroczyste 1250 notowanie. Podczas adycji wybierany będzie przez słuchaczy kolejny „Hit Wszechczasów”, co oznacza, że tego dnia wybrzmią najlepsze klasyki muzyki klubowej.

Tekst: Marta Michalska

2 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.