Na takie informacje Koalicja Obywatelska czekała od kilku lat. Według najnowszego badania, formacji tej udało się dogonić Prawo i Sprawiedliwość. Sondaż przynosi bardzo złe informacje dla Pawła Kukiza.

Wyniki sondażu przeprowadzonego przez firmę Kantar podaje portal Onet. Telefoniczne badanie zostało wykonane 13 sierpnia (dwa dni po przyjęciu przez sejm tzw. „lex TVN”) na próbie 800 dorosłych osób. Pracowania przeprowadziła sondaż na zlecenie Platformy Obywatelskiej. Koalicji Obywatelskiej udało się po bardzo długim czasie dogonić w notowaniach Prawo i Sprawiedliwość.

Zarówno partia Jarosława Kaczyńskiego, jak i formacja, której największą częścią jest ugrupowanie kierowane przez Donalda Tuska, cieszą się 26-procentowym poparciem. Kantar zestawia te dane z informacjami, jakie firma podawała miesiąc temu i wynika z tego, że PiS zanotował spadek poparcia o trzy punkty procentowe. Z kolei dzisiejsze badanie daje KO wzrost o 2 punkty procentowe. Trzecie miejsce zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą gotowych jest zagłosować 17 proc. ankietowanych. Dla tej formacji to o 2 punkty procentowe więcej niż miesiąc temu. Wzrost zanotowała także Lewica, bo 30 dni temu miała notowania niższe o 3 punkty procentowe. Dziś to równo 10 procent. Za to w miejscu sondażowym stoi Konfederacja (7 procent).

Gdyby te wyniki przełożyły się na głosowanie w wyborach parlamentarnych, to poza sejmem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe (3 proc.) oraz Kukiz’15, dla którego poparcie szacowane jest w okolicach zera. Z badania wynika także, że Polacy zdecydowanie będą głosować w wyborach. Taką deklarację złożyło aż 75 procent zapytanych o zdanie.

News4Media, fot.: Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl/European People's Party – IMG_7386, CC BY 2.0

1 Komentarz

 1. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Aktualizacja listy przyjaciół i wrogów PiS.
  Bardzo źli:
  USA
  Żydzi
  Holandia
  UE
  TSUE
  Niemcy
  Czechy
  Tusk
  TVN
  Franciszek
  Źli:
  Reszta świata za wyjątkiem dobrych.
  Dobrzy:
  O. Rydzyk
  Kukiz
  Orban
  Talibowie
  Ordo Iuris
  San Escobar.
  Trump

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.