Wczoraj (1.08) do policyjnego aresztu trafiła 18-letnia kobieta i jej 26-letni partner, którzy zostali zatrzymani przez jeleniogórskich policjantów. Mężczyzna podejrzewany jest o naruszenie zakazów sądowych, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, groźby wobec funkcjonariuszy oraz o zmuszanie ich do odstąpienie od czynności prawnych, natomiast jego partnerka podejrzewana jest o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz o ich znieważenie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą oni przed sądem.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzewanego o naruszenie zakazów sądowych, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, groźby karalne i zmuszanie funkcjonariuszy do odstąpienie od wykonywania czynności oraz jego 18-letnią partnerkę podejrzewaną o naruszeni nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz o ich znieważenie.

1 sierpnia 2022 roku, około godziny 19.00 policjanci patrolując ulicę Grunwaldzką w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Peugeot, którego kierujący na ich widok gwałtownie przyspieszył i skręcił w ul. Lwówecką. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 26-leni jeleniogórzanin, który próbował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd przesiadając się na siedzenie pasażera udając, że to nie on kierował autem. Jego działanie nie odniosło zamierzonego skutku, gdyż w pojeździe było jeszcze 5 pasażerów, którzy potwierdzili, że to jednak 26-latek był kierowcą. W trakcie kontroli okazało się, że jeleniogórzanin kierował wbrew 2 zakazom, z których jeden obowiązuje go do 2025 roku, w aucie zarejestrowanym na 5 osób podróżowało 6. Ponadto od mężczyzny wyraźnie czuć było zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 1 promil. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego. Mężczyzna był agresywny, wulgarny i groził funkcjonariuszom. W trakcie wprowadzania go do komisariatu, w celu wykonania czynności na miejscu pojawiła się jego 18-letnia partnerka, która rzuciła się na policjantów i zaczęła ich bić, była agresywna, wyzywała ich. W ten sposób próbowała zmusić funkcjonariuszy do wypuszczenia 26-latka.

-W efekcie para trafiła do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a jego partnerce za popełnione czyny grozić może nawet do lat 3 – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.