Każdego dnia policjanci z lubańskiej komendy mobilizują siły, w walce z nietrzeźwymi użytkownikami dróg. W trakcie tylko jednego dnia, minionej soboty mundurowi zatrzymali 4 kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu.

Mundurowi pierwszego nietrzeźwego kierującego zatrzymali w Olszynie. 31-letni mężczyzna kierował Audi mając w organizmie prawie 1,3 promila alkoholu. Kolejny z zatrzymanych to kierowca Opla, a badanie alkotestem wykazało u niego 0,7 promila alkoholu. Kolejny zatrzymany nietrzeźwy kierujący poruszał się pojazdem marki Renault w miejscowości Olszyna. W chwili badania nieodpowiedzialny 47-letni kierujący miał 0,31 promila alkoholu, w tym przypadku kierował pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu.

Na pochwałę zasługuje postawa pewnej kobiety, która miała odwagę i zatrzymała nietrzeźwego kierującego. 1,8 promila alkoholu w organizmie miał 74-letni mieszkaniec gminy Lubań, kierujący fiatem. Mężczyzna zatrzymany został dzięki czujności przypadkowej osoby, która udaremniła mu dalszą jazdę i zabrał kluczyki. Wkrótce 74-latka czeka odpowiedzialność przed sądem.

Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się Sąd. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu osoba taka podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Nie bójmy się, nic nam nie grozi za takie zgłoszenie, być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.