Kilka dni odpoczynku nie oznacza, że jeleniogórzanki złożyły parasolki. Dziś (sobota, 7 listopada) znowu będą protestować. Zbiórka niezadowolonych z ostatnich (lub z całokształtu) decyzji rządzących pań i panów zapowiadana jest na godz. 17.00, na skrzyżowaniu ul. Wolności i Wojska Polskiego (przy baniakach). Spacer – można już powiedzieć, że tradycyjnie – powędruje na ul. Długą, gdzie mieszczą się biura poselskie i senatorskie PiS, a potem na Plac Ratuszowy. Protestujących mają wspierać motocykliści.
*****
Spacerowanie odradza senator PiS Krzysztof Mróz. Wczoraj zwrócił się z prośbą o opublikowanie jego apelu w tej sprawie.
Senator pisze:
„W najbliższą sobotę w Jeleniej Górze planowany jest kolejny marsz przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Zwracam się do organizatorów o zaniechanie przeprowadzenia protestu w tej formie. W ciągu ostatnich dni w Jeleniej Górze i w powiecie jeleniogórskim zanotowano kolejne rekordy ilości osób zakażonych. W środę i w czwartek było to, odpowiednio, 60 i 76 osób w Jeleniej Górze oraz 84 i 55 osób w Powiecie Jeleniogórskim. W ciągu ostatnich 48 godzin niestety zmarło 18 mieszkańców miasta i powiatu. Sytuacja w jeleniogórskim szpitalu jest bardzo trudna, liczba osób wymagających hospitalizacji z każdym dniem rośnie. W dobie kiedy wprowadzane są kolejne ograniczenia mające na celu powstrzymanie transmisji wirusa, wyprowadzanie ludzi na ulicę poprzez organizację marszów czy „spacerów” to więcej niż błąd – to skrajna nieodpowiedzialność, do tego niezgodna z obowiązującymi przepisami prawa. Zwracam się do parlamentarzystów Ziemi Jeleniogórskiej, poseł Zofii Czernow z Platformy Obywatelskiej, posła Roberta Obaza z Lewicy oraz lokalnych samorządowców o niepodgrzewanie atmosfery i nieuczestniczenie w tego typu przedsięwzięciach. Państwo, jako przedstawiciele władzy publicznej, powinniście dawać przykład odpowiedzialnego zachowania w trudnym czasie pandemii, a nie wykorzystywać sytuację w krótkowzrocznych celach politycznych.
Wierzę, że mieszkańcy naszego miasta i całej Kotliny Jeleniogórskiej, w poczuciu społecznej odpowiedzialności, pozostaną w swoich domach i nie dadzą się wciągnąć, kosztem swojego zdrowia, w polityczną hucpę. Dbajmy wszyscy o życie i zdrowie swoje i swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych, którzy z narażeniem swojego zdrowia walczą z covidem w Jeleniej Górze, tj. o lekarzach, pielęgniarkach, ratownikach medycznych, pracownikach laboratoriów, pracownikach sanepidu, policjantach, strażnikach miejskich. Dziś wszyscy, wspólnie, musimy postarać się o zmniejszenie skali epidemii, bo ludzkie życie jest wartością najwyższą.”
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.