Koleje Dolnośląskie podejmują kolejne działania pomagające uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. Przewoźnik wysłał dziś (1 marca) do Przemyśla pociąg, który przywiezie poszukujących bezpiecznego schronienia Ukraińców.

– Pociąg Kolei Dolnośląskich pojechał dziś do Przemyśla na granicę polsko-ukraińską. Skład przewiezie na Dolny Śląsk uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. To kolejny gest wsparcia samorządu województwa w ostatnich dniach. Jako przedstawiciele samorządu województwa w pociągu znaleźli się wicemarszałek Grzegorz Macko oraz Krzysztof Maj – członek zarządu województwa. Na pokładzie są także tłumacze języka ukraińskiego i rosyjskiego – informują KD.  Pociąg w drogę powrotną na Dolny Śląsk wyruszy dziś późnym wieczorem.

– Pomagając obywatelom Ukrainy uciekającym przed wojną zorganizowaliśmy przejazd specjalnego pociągu, który zatrzymując się na stacjach w Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu, Legnicy, Bolesławcu i Zgorzelcu umożliwi przetransportowanie ich w bezpieczne miejsca na terytorium Polski. Przejazd wymagał współpracy Kolei Dolnośląskich, PKP, a także przedstawicieli szczebla rządowego w poszczególnych województwach. Bardzo dziękuję za zaangażowanie i sprawną akcję – mówi marszałek Cezary Przybylski.

To kolejne działanie KD wspomagające uchodźców. Od soboty spółka umożliwiła bezpłatnie przejazdy dla wszystkich Ukraińców. Dotąd z tej możliwości skorzystało już ok. tysiąca osób. Bezpłatne przejazdy dla Ukraińców obowiązują do 6 marca, ale już dziś wiele wskazuje na to, że termin ten zostanie wydłużony.

Fot. KD

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.