Czynne są na razie wypożyczalnia przy ul. Bankowej oraz filie przy ul. Różyckiego 4 i przy Placu Piastowskim 32. Być może dzisiaj (8.05) ruszy wypożyczalnia dla dzieci.

Książki można wypożyczać od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 17.00. Ale są pewne obostrzenia: Czytelnicy muszą mieć maseczki na twarzy oraz jednorazowe rękawiczki na rękach. Nie mogą swobodnie wędrować w poszukiwaniu książki.

– Dostęp do księgozbioru jest zamknięty – wyjaśnia Marcin Zawiła, dyrektor Książnicy Karkonoskiej. Książki podaje czytelnikowi pracownik.

Ograniczona jest także liczba osób przebywających w bibliotekach. W budynku przy ul.Bankowej 27 może jednocześnie przebywać maksymalnie 6 osób (poza pracownikami). W obu filiach może przebywać maksymalnie po 1 osobie (poza pracownikami). Te ograniczenia powodują, że przed budynkami tworzą się kolejki. Widać, że czas pandemii sprzyja czytaniu i wiele osób z utęsknieniem czekało na otwarcie bibliotek.

Książki zwrócone do biblioteki podlegają trzydniowej kwarantannie, podczas której nie będzie można ich wypożyczyć, zamówić ani zarezerwować. To oznacza, że na popularne pozycje trzeba będzie poczekać dłużej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.