89-letnia mieszkanka Bolesławca zaufała obcej osobie i wpuściła ją do swojego mieszkania. Młodsza kobieta okazała się oszustką i ukradła seniorce 6 tysięcy złotych.

– Starsza pani, wychodząc na klatkę schodową, spotkała obcą kobietę. Ta twierdziła, że robi spis na wypłatę czternastej emerytury i potrzebuje jakiś banknot o wysokim nominale, żeby spisać z niego numery – relacjonuje asp. szt. Monika Kaleta.

Seniorka wpuściła kobietę do mieszkania. Tam oszustka zaproponowała jej masaż. W trakcie „zabiegu” przestępczyni wyszła pod pozorem przyniesienia z samochodu jakiegoś aparatu. Kobieta nie wróciła już do mieszkania pokrzywdzonej, a seniorka zorientowało się, że zniknął jej portfel z gotówką. Straciłay 6 tysięcy złotych.

Z ustaleń policjantów wynika, że ta sama kobieta wcześniej próbowała wejść do innego mieszkania w tym bloku, ale nie została wpuszczona.

Policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania wobec osób obcych, które z jakiegoś powodu próbują wejść do naszego mieszkania. Służby co jakiś czas odnotowują przypadki kradzieży oraz oszustw „na wnuczka”, „na policjanta” czy pracownika jakieś instytucji.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.