Do czterech dworców kolejowych wyremontowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych 2016 – 23 dojdzie sześć kolejnych, których renowacja ma odbyć się w nowej edycji programu na lata 2024-30. Dwa kolejne dworce znalazły się na liście rezerwowej.

Ministerstwo Aktywów Państwowych i PKP SA poinformowały o drugiej edycji Programu Inwestycji Dworcowych.

– W ramach kontynuacji programu w perspektywie do 2030 roku PKP S.A. zakłada realizację 150 projektów inwestycyjnych w całej Polsce, a analizami objęto ponad 300 lokalizacji, dla których łączna szacowana wartość nakładów inwestycyjnych to ok. 4,4 mld zł brutto. Kryteria, jakie były brane pod uwagę przy wyborze konkretnych obiektów ujętych w nowej edycji programu, to między innymi: wymiana pasażerska, stan techniczny obiektu i komplementarność z inwestycjami infrastrukturalnymi. Wśród obiektów poddanych analizie, w ramach przygotowania kolejnej edycji programu, ponad 130 stanowią obiekty zabytkowe – informuje PKP SA.

Spółka podała lokalizacje 150 dworców, które na pewno zostaną odnowione (to lista podstawowa). Znalazło się na niej sześć dworców z naszego regionu: Janowice Wielkie, Jelenia Góra, Jelenia Góra Cieplice, Jelenia Góra Sobieszów, Kamienna Góra i Lubań. Jest jeszcze lista rezerwowa ze 150 kolejnymi dworcami, a na niej Lwówek Śląski i Zebrzydowa.

W pierwszej edycji Programu Inwestycji Dworcowych (lata 2016-2023) PKP zmodernizowały blisko 200 obiektów. Wśród nich znalazły się cztery z naszego regionu: Bolesławiec, Szklarska Poręba Górna, Węgliniec, Zgorzelec Ujazd.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.