Kolejne nagrody dla Gabriela Urbańskiego, 13-latka, ucznia SP nr 7 w Jeleniej Górze. Na uroczystym apelu w szkole Gabriel otrzymał laptop od prezydenta miasta i całoroczny bilet wstępu na baseny od Term Cieplickich. Chłopak przed kilkoma dniami, jak profesjonalista ratował kolegę.

– Jeleniogórzanin, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze , Gabriel Urbański przed długim majowym weekendem zachował się jak bohater udzielając pierwszej pomocy starszemu koledze gdy ten na pump tracku uderzył głową w chodnik i stracił przytomność. Gabriel zabezpieczył miejsce wypadku, wezwał pogotowie ratunkowe i czekał na wezwaną pomoc.

Dzisiaj na uroczystym apelu z tej okazji – w imieniu uczniów popularnej „siódemki” podziękowaliśmy wraz z prezesem Term Cieplickich Gabrielowi za bohaterską postawę, wręczając prezenty w postaci laptopa oraz całorocznego wejścia na Termy Cieplickie

To dla nas jeleniogórzan powód do dumy, że w naszym mieście mamy tak rozsądnych i pełnych empatii młodych ludzi. Podziękowania kieruję także do rodziców i nauczycieli, za to, że od małego uczą prawidłowego zachowania w sytuacjach kryzysowych – napisał na swoim profilu FB prezydent Łużniak po uroczystości .

Fot. SP nr 7

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.