Garnizon Policji jeleniogórskiej otrzymał kolejne, nowe radiowozy. Są to pojazdy marki Kia Sportage 1,6 GDI nowoczesne, dwa nieoznakowane i jeden oznakowany. Radiowozy zostały zakupione ze wspólnych środków budżetu policji oraz ze środków miasta Szklarska Poręba, Gminy Podgórzyn i Janowic Wielkich. a

30 grudnia 2022 roku, na terenie Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 43 odbyło się symboliczne przekazanie policji jeleniogórskiej nowych, pojazdów służbowych marki Kia Sportage. W spotkaniu uczestniczył  Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – inspektor Leszek Zagórski, Burmistrz miasta Szklarskiej Poręby – Mirosław Graf, Wójt Gminy Podgórzyna – Mirosław Kalata  oraz Wójt Gminy Janowice Wielkie – Kamil Kowalski.
Zakup radiowozów to wspólne przedsięwzięcie ze środków budżetu Policji oraz samorządów.
Zakupione pojazdy zostały wcześniej specjalnie przystosowane do służby w Policji, zgodnie z przygotowaną przez funkcjonariuszy specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające komfort oraz bezpieczeństwo podczas użytkowania.
Kluczyki do radiowozów zostały przekazane na ręce Komendanta Miejskiego Policji  w Jeleniej Górze – insp. Leszka Zagórskiego. Nowe pojazdy służbowe użytkowane będą przez funkcjonariuszy służby kryminalnej i prewencyjnej.
Dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządami, flota naszego garnizonu jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowe pojazdy. Otrzymane samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie jeleniogórskiej Policji, będąc kolejnym wzmocnieniem technicznym dla funkcjonariuszy w ich codziennej służbie.

1 Komentarz

  1. … a po co policji nieoznakowane 'radiowozy’? czy straż pożarna jeździ do pożarów nieoznakowanymi wozami strażackimi? czy pogotowie jeździ do zawałowców nieoznakowanymi karetkami? to po ..uj jakieś tajne policje? – zrozumiałbym, gdyby ścigali suki..s..ów polityków, co np. sprzedali Lotos arabom parę miliardów dolarów poniżej wartości, Ale chłoptasie przecież nie będą tykać grubych misiów, wręcz będą ich chronić, gdy np. przyjadą tu jako 'elyta’ z okazji spędów tałątajstwa pod hasłem 'forum ekonomicznego’ w karpaczu. Za to będą się pewnie czaić na tych „przestępców”, co jadą al. Solidarności 60 km/godz tam, gdzie jest ograniczenie do 50, albo którzy zwolnili a nie zatrzymali się na zielonej strzałce na kompletnie pustym skrzyżowaniu – po to im te 'tajne’ nieoznakowane zabawki, za które wszyscy płącimy w podatkach.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.