Kierowcy najbardziej czekają na koniec prac przy ulicy Wojska Polskiego.

20 lip przy ulic Wojska Polskiego

Kto tamtędy przejeżdża, widzi, że pracuje kilka ekip i tempo istotnie jest szybkie. To cieszy, zwłaszcza po niedawnym przestoju, spowodowanym zachorowaniami na koronawirusa pracowników firmy wykonującej remont. Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry ma nadzieję, że tuż po majowym weekendzie ulicą Wojska Polskiego pojedziemy już bez żadnych przeszkód. – Zaraz też przygotowywać będziemy przetarg na remont drugiego odcinka ulicy Wojska Polskiego, by mieć całą tę trasę odnowioną na długie lata – wyjaśnia prezydent. Przy wyremontowanym odcinku ulicy wkrótce zostanie posadzonych dwadzieścia lip drodnolistynych.

Nowa nawierzchnia przy ul. Świętojańskiej

Ponadto ruszył remont ulicy Świętojańskiej. Planowana jest tu między innymi przebudowa drogi i chodników, remont kanalizacji deszczowej, przebudowa oświetlenia ulicznego. Inwestycję realizuje konsorcjum firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wraz z partnerem Przedsiębiorstwem Usługowo-Produkcyjnym i Handlowym „COM-D” z Jawora. Ulica ma być gotowa do 27 lipca. Wartość zadania to 873 693,42 złotych.

Wygodniej dotrzemy do górskich szlaków

Za pieniądze rządowe ze wsparcia obszarów górskich wyremontowane zostaną dwie ulice w Jagniątkowie. Ul. Agnieszkowska i ul. Myśliwska prowadzą do szlaków w Karkonoskim Parku Narodowym i turyści dobrze wiedzą, że wymagały napraw, bo można było potknąć się w wyrwach i na nierównościach.

Rondo na trasie do Karpacza

Kierowców jeleniogórskich i turystów powinna ucieszyć zapowiedź samorządu  budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Sudeckiej z Aleją Solidarności. To miejsce, gdzie w weekendy bardzo trudno włączyć się do ruchu z Alei Solidarności. A jest to trasa na Karpacz i w wolne dni bywa zatłoczona. Powstanie ronda rozwiązałoby problemy komunikacyjne w tym rejonie. Na to jednak trzeba będzie nieco poczekać.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.