17 października od godz. 6.00 obowiązywać będą następujące zmiany:

Dla jadących od strony Cieplic w stronę Zabobrza.

Z ul. Wolności będą musieli skręcić w ulicę Grottgera, następnie w ul. Chełmońskiego, ul. Sudecką, ul. Staffa i następnie w ulicę Nowowiejską, skąd zjadą na nową nitkę Al. Wojska Polskiego.

Dla jadących z Zabobrza w kierunku Cieplic praktycznie nic się nie zmienia, oprócz tego, że będzie ułatwienie na ul. Muzealnej, która na czas remontów będzie jednokierunkową.

Nowym objazdem będą poruszać się również autobusy komunikacji miejskiej. Nowy przystanek MZK będzie przy Time Gates na ul. Chełmońskiego.

Maciej Dyjach z Referatu Komunikacji Miejskiej i Zarządzania Ruchem Urzędu Miasta w Jeleniej Górze wyjaśnia, że należy liczyć się z tym, że nowa organizacja ruchu spowoduje utrudnienia dla kierowców, zwłaszcza w pierwszych dniach jej obowiązywania.

Z Karpacza skręć w Al. Solidarności

Sugeruje się, by kierowcy jadący z Karpacza, zjeżdżali w Al. Solidarności i następnie dojeżdżali do centrum lub na Zabobrze. To ułatwi im dojazd, tym bardziej, że ul. Sudecka również będzie zamknięta z kierunku Karpacza przy Urzędzie Miejskim na skrzyżowanie z Al. Wojska Polskiego. Tak samo z drugiej strony – ul. Teatralna będzie zamknięta od strony Al. Wojska Polskiego.

Drugi etap remontu A. Wojska Polskiego

Drugi etap remontu przy Al. Wojska Polskiego obejmuje kolejne odcinki ulicy oraz skrzyżowania z ul. Ptasią czy ul. Sudecką. Na tych odcinkach już od jutra będą trwały prace związane z rozbiórkami i układaniem kolejnych warstw nawierzchni.

Tempo prac jest dobre i idą one zgodnie z harmonogramem. Koniec remontów przy Al. Wojska Polskiego planowany jest na koniec grudnia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.