W miniony weekend policjanci zatrzymali i wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących, 1, który podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz zatrzymali 1, który naruszył sądowy zakaz.

W niedzielę w Jeleniej Górze –Cieplicach oraz w okolicach Karpacza odbyły się imprezy biegowe, tj. X Półmaraton Jeleniogórski oraz X Jeleniogórska Dziesiątka. W związku z tym imprezami chwilowo występowały utrudnienia w ruchu. Jeleniogórscy funkcjonariusze czuwali nad bezpiecznym przebiegiem tych wydarzeń sportowych oraz dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników, jak również osób postronnych.

W trakcie zabezpieczenia, policjanci jeleniogórskiej drogówki 10 kwietnia br. około godziny 13.00 na ul. Wolności w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego kierującego pojazdem marki Peugeot. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd aktualnych badań technicznych.

Rano, tego dnia funkcjonariusze na Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil. Mężczyzna za to wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.