Jest kolejny pomysł, aby uczcić pamięć Aliny Obidniak. Poseł Zofia Czernow zwróciła się Rady Miejskiej w Jeleniej Górze, aby nazwać jej imieniem skwer przy Teatrze im. C.K. Norwida. Chodzi o duży teren znajdujący się tuż przy Teatrze Norwida, przylegający do budynku od strony ulicy Sudeckiej. Miejsce to wymagałby uporządkowania, nie potrzeba jednak na ten cel wydatkować ogromnych sum pieniędzy. Zofia Czernow wierzy, ze uda się ten projekt przeprowadzić w rocznicę śmierci Aliny Obidniak 29 października.

Dodatkowym marzeniem pani poseł jest, aby w przyszłości stanęła tam artystyczna ławeczka Aliny Obidniak. Podobne stoją np. w Łodzi, gdzie znajduje się ławeczka Juliana Tuwima. Zofia Czernow bardzo angażuje się, aby pamięć o wybitnej jeleniogórzance nie zaginęła. 21 lipca wygłosiła oświadczenie w Sejmie RP na temat dokonań wieloletniej dyrektor teatru.

Wcześniej zapowiedziano już Międzynarodowy festiwal Teatrów Ulicznych będzie nosił imię jego pomysłodawczyni Aliny Obidniak

2 komentarze

  1. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

    Jak Zofia się za coś bierze to trzeba bardzo uważać Zofia nie zwykła robić coś ot tak. Za jej plecami czai się prawie zawsze coś bardzo dziwnego. Zośka co ty taka pazerna. Mało ci…?????

  2. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

    Zośka a jak tam twój koleś od dili niejaki Józef Kusiak. Kręcicie dalej lody czy robisz je teraz z Borysem????

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.