Dłużej niż zapowiadano potrwają niedogodności przy podróżach koleją na trasie Jelenia Góra – Wałbrzych. Przejazdy autobusami komunikacji zastępczej do i z Janowic Wielkich będą prowadzone prawie dwa tygodnie dłużej – do 24 kwietnia.

Utrudnienia to skutek remontowanego między Trzcińskiem a Wojanowem tunelu kolejowego. PLK początkowo zapowiadały, że prace zostaną przeprowadzone bez wstrzymywania ruchu. Zapowiadano, że – w zależności od poszczególnych etapów robót – wprowadzenie zostanie ograniczenie prędkości pociągów, a w pewnych fazach prac konieczne będzie prowadzenie pociągów lokomotywami spalinowymi. Okazało się, że kilkutygodniowe zamknięcie tunelu jest niezbędne.

Wydłuża się też czas tej koniecznej przerwy. Według wstępnych zapowiedzi ruch pociągów miał być wstrzymany na 42 dni w dwóch 3-tygodniowych okresach. Ale już pierwszą przerwę zaanonsowano na znacznie dłużej, bo od 1 marca do 12 kwietnia. Teraz pokazuje się, że potrwa jeszcze kolejne 12 dni. PLK tłumaczy, że wykonawca remontu musiał zastosować inną technologię robót, bo trafił na inne warunki gruntowe, niż pierwotnie założono. To oznacza, że daty 24 kwietnia nie można traktować jako ostatecznej, bo mogą się zdarzyć kolejne niespodzianki.

Jeśli ich nie będzie pociągi od poniedziałku 24 kwietnia pojadą normalnie (przy spowolnionym ruchu przez tunel). Pasażerowie mogą się spodziewać jeszcze jednej przerwy w ruchu pociągów na tym odcinku. Wystąpi pod koniec prowadzonych prac, ale to dopiero w przyszłym roku.

Fot. PKP PLK

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.