Koleje Dolnośląskie z okazji jubileuszu 15-lecia przygotowały p konkurs -wyścig dla podróżnych. Zwycięzcy rywalizacji polegającej na tym, by w dowolny czerwcowy weekend przejechać najwięcej kilometrów pociągami KD i odwiedzić najwięcej stacji (kilka jest promowanych) czekają atrakcyjne nagrody. Przewoźnik organizuje wyścig pod hasłem „Ścigamy się? W weekend z KD!”.

Wyścig organizowany przez Koleje Dolnośląskie oprócz samej przyjemności podróżowania

pociągami po Dolnym Śląsku, daje szanse wygrania atrakcyjnych nagród o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych. Wśród nich znajdują się przedmioty przydatne w każdej podróży, takie jak walizki czy słuchawki bezprzewodowe.

Jak wziąć udział w wyścigu?

Zasady rywalizacji są bardzo proste. Wystarczy w czerwcu, w dowolny sposób, kupić „Dolnośląski Bilet Weekendowy” i dobrze zaplanować trasy, aby pokonać jak największą liczbę kilometrów. Podczas przejazdów należy skanować bilet każdorazowo po wejściu na pokład oraz tuż przed jego

opuszczeniem, notując konkretne trasy. Ich długości można ustalić, korzystając np. z Portalu Pasażera. Co ważne: wyścig trwa w godzinach obowiązywania Dolnośląskiego Biletu

Weekendowego oraz wyłącznie na pokładach pociągów Kolei Dolnośląskich.

Kiedy rusza wyścig i jakie są zasady?

Konkurs rozpoczyna się 2 czerwca i będzie trwał cały miesiąc. Możemy wziąć udział w zabawie, wybierając dowolny weekend, w którym chcemy liczyć przejechane przez siebie kilometry.

Zabawa jest skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Młodsi uczestnicy także mogą wziąć udział w wyścigu, jednak wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, która będzie skanowała za nie bilet i zgłosi się do konkursu. W rywalizacji nie mogą brać udziału grupy.

Wyniki z poszczególnych weekendów nie sumują się. Wygrają trzy osoby, które w czerwcu pokonają i udokumentują przebycie największej liczby kilometrów, ale też odwiedzą najwięcej stacji. W wyścigu punkty dostaje się bowiem również za różnorodność tras. Koleje Dolnośląskie, promując swoje nowe trasy, przyznają też bonus za odwiedzenie Chocianowa, Wołowa

i Stronia Śląskiego.

Wygrywa ten, kto przejedzie najwięcej kilometrów (1 punkt za 1 km) i odwiedzi najwięcej stacji. Rozpoczęcie (zakończenie) podróży na danej stacji punktowane jest:

20 pkt za stacje z siecią trakcyjną

40 pkt za stacje bez sieci trakcyjnej

80 pkt za przystanek w Chocianowie, Wołowie i Stroniu Śląskim.

Punkty na danej stacji można zdobyć tylko raz

Nagrody?

1. miejsce:

– czytnik e-booków KINDLE Paperwhite 5 16GB

– duża walizka Wittchen z ABS-u w kolorze żółtym

– słuchawki nauszne SONY WHXB910N kolor czarny

2. miejsce:

– czytnik e-booków KINDLE Paperwhite 5 16GB

– średnia walizka Wittchen z ABS-u w kolorze żółtym

– słuchawki nauszne EDIFIER W800BT Plus kolor czerwony

3. miejsce:

– walizka kabinowa Wittchen z ABS-u w kolorze żółtym

– słuchawki nauszne SONY WHXB910N kolor czarny

Dodatkowo 20 pierwszych miejsc wygrywa vouchery dla dwóch osób na… Dolnośląski Bilet Weekendowy do wykorzystania do końca 2023 roku.

Organizator będzie weryfikował zgłoszenia, a te zawierające błędy nie będą brane pod uwagę.

Fot. KD

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.