W 2016 roku burmistrz Mariola Szczęsna pod budowę nowej komendy przekazała działkę przy ul. Przyjaciół Żołnierza. Prace budowlane rozpoczęły się na początku 2018 roku i zostały zakończone kilka miesięcy temu. ślizg był niewielki, a spowodowała go pandemia. Po wszystkich odbiorach technicznych budynek jest gotowy do użytku.
– Oddana do użytku nowoczesna, przestronna komenda składa się z czterech obiektów. W budynku A znajduje się część administracyjno-biurowa,; budynek B to nowoczesna strzelnica, siłownia i garaże; obiekt C to wiata garażowa; w budynku D znajdują się pomieszczenia dla psów policyjnych. Łączna powierzchnia nowej komendy wynosi ponad 3 tys. m kw. Wszystkie pomieszczenia i przyległy teren dostosowane są do obowiązujących przepisów – informuje sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji. – W nowo wybudowanym obiekcie mieści się m.in. skomputeryzowana strzelnica, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, pomieszczenie dla służby dyżurnej oraz dla policjantów z zapleczem sanitarnym i socjalnym, nowoczesna siłownia, profesjonalne kojce dla psów służbowych z wybiegiem oraz zapleczem do ich obsługi, wyposażona w system audio-video sala narad. Cały obiekt jest monitorowany.
Stworzono także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych -szeroką klatkę schodową, windę umożliwiającą dojazd na wszystkie kondygnacje. Oddawane do użytku pomieszczenia są umeblowane, zainstalowano również nowy sprzęt biurowy oraz komputerowy.

Łączny koszt inwestycji wyniósł blisko 26 mln złotych i w całości został sfinansowany ze środków budżetu państwa w ramach „Programu Modernizacji Policji”.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.