Dyrektor Podokręgu Jelenia Góra DZPN Kamil Wieliczko wyjaśnił, że piłkarze kilku klubów wybiegną jednak na boisko. W lipcu mają być dokończone mecze Pucharu Polski na szczeblu jeleniogórskiego Podokręgu. Zagrają BKS Bolesławiec z Hutnikiem Pieńsk i Lotnik Jeżów Sudecki z Apisem Jędrzychowice. Zaplanowano spotkania półfinałowe i potyczkę finałową.

Zgodnie z regulaminem musi być rozegrany mecz barażowy awans do III ligi pomiędzy aktualnymi liderami czwartoligowych grup dolnośląskich: zachodniej (Apis Jędrzychowice) i wschodniej (Polonia Świdnica). Do IV ligi awansowali futboliści Leśnika Osiecznica. Ponieważ druga w tabeli jeleniogórskiej klasy okręgowej Victoria Ruszów i trzeci Włókniarz Leśna mają po tyle samo ligowych punktów, również na neutralnym boisku rozegrają mecz barażowy o miejsce w IV lidze. Komisja ds. Rozgrywek DZPN zdecydowała ponadto o meczu barażowym drużyn z grupy pierwszej A klasy. O awans do okręgówki powalczą piłkarze kowarskiej Olimpii i KS Łomnica. Terminy i miejsce rozegrania wymienionych wyżej spotkań barażowych nie są jeszcze wyznaczone.

Jako zakończone uznano też rozgrywki we wszystkich regionalnych ligach młodzieżowych w piłkarskich kategoriach orlik, żak, młodzik, trampkarz, junior młodszy, junior starszy.  

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.