UM Jelenia Góra ogłosił konkurs na dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. Czy samorząd zamierza dokonać zmiany w tej instytucji? W końcu nie tak dawno, kiedy dobiegał końca kontrakt dyrektora teatru, skorzystano z możliwości jego przedłużenia bez procedury konkursowej.

Luiza Laskowska kieruje jeleniogórskim Biurem Wystaw Artystycznych od niemal dwóch lat. Kontrakt kończy się w styczniu 2021. Miasto ogłosiło ponowny konkurs na to stanowisko. Skądinąd wiadomo, że dyrektor Laskowska jest dobrze oceniana przez samorządowców i zamierza kontynuować swoja pracę w BWA. Dlaczego więc nie postąpiono w tym przypadku analogicznie do sytuacji z dyrektorem Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, gdzie w czerwcu 2019 r. bez procedury konkursowej przedłużono Tadeuszowi Wnukowi angaż?

– Dotychczasową dyrektor oceniamy bardzo dobrze. Ogłoszenie konkursu wynika z Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz zaleceń Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby dyrektorów placówek wybierać w każdym przypadku w drodze konkursu. Po prostu chcemy, żeby wszystko było zgodnie z przepisami – mówi Sylwia Rehlis, naczelnik Wydziału Kultury UM Jelenia Góra.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.