Kryzysowy Konkurs Fotografii Domowej „Za oknem 2020” jest pomysłem na twórcze wypełnienie bolesnego czasu społecznej kwarantanny, spędzanego w domu, w związku z epidemią wywołaną przez koronawirusa. Sposobem na zajęcie głowy kreatywnym myśleniem, zapisanie wyjątkowego momentu w dziejach ludzkości (oraz swojej w nim obecności) w plastycznych obrazach, z których skomponować można później niezwykły album rodzinny, i stworzenie unikalnego portretu współczesnego świata w stanie zagrożenia.
Udział w konkursie, organizowanym wspólnie przez Fundację Nowin jeleniogórskich i redakcję NJ, to szansa na twórczą przygodą i zdobycie wartościowych nagród. Bo autorów najlepszych prac, które wybierze powołane w tym celu jury, odpowiednio uhonorujemy.

Gorąco namawiamy do zajęcia się fotografowaniem i podjęcia konkursowego wyzwania każdego, kto tylko posiada jakikolwiek cyfrowy aparat fotograficzny (choćby w smartfonie czy tablecie, pozwalający wykonać zdjęcie w jakości nadającej się do publikacji) i potrafi mądrze go używać. Konkurs ma charakter ogólnopolski i otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne i nie wymaga wychodzenia z domu, podobnie jak zgłoszenie prac do konkursu, do czego wystarczy dostęp do internetu.

Temat prac dowolny. Bezwzględnie określony jest tylko czas i sposób ich powstania. Fotografie wykonane muszą być w okresie od 15 marca 2020 r. do dnia zakończenia przyjmowania zgłoszeń, bez wychodzenia z domu, przez ich autorów!

Więcej na temat konkursu oraz jego regulamin w publikacjach, do których odnośniki znajdują się poniżej.  

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.