Koleje Dolnośląskie informują o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów, obowiązujących od niedzieli 6 listopada. To tak zwana jesienna korekta, obowiązująca bardzo krótko, bo niewiele ponad miesiąc – do 10 grudnia.

Na dolnośląskich szlakach kolejowych zmian nie będzie zbyt wiele. Najistotniejsza jest powrót pociągów na zmodernizowanym odcinku Jelenia Góra – Szklarska Poręba, gdzie jeszcze dziś i jutro obowiązuje autobusowa komunikacja zastępcza.

Koleje Dolnośląskie cieszą się m.in. za sprawą zakończonego na tym szlaku remontu pierwszy raz od kilku lat jesienna korekta rozkładów jazdy nie uwzględnia przejazdów autobusami komunikacji zastępczej i na trasach obsługiwanych przez KD do końca listopada nie będzie żadnych remontów. To zmieni się 1 i 2 grudnia, gdy rozpoczną się prace na moście granicznym w Gorlitz i Zgorzelcu.

Z powodu tego remontu pociągi Kolei Dolnośląskich jadące z Jeleniej Góry będą kończyć swoją relację na stacji Zgorzelec, a na odcinku transgranicznym będzie prowadzona częściowa komunikacja zastępcza.

Korekta uwzględnia też obsługę wyjątkowego w skali Polski przystanku kolejowego, który służy niemal wyłącznie grzybiarzom. To stacja Studzianka w opuszczonej miejscowości w gminie Gromadka. Korzystają z niej niemal wyłącznie pasażerowie przyjeżdżający po runo leśne z Borów Dolnośląskich. KD informują, że pociągi na przystanku zatrzymywać się będą tylko do 20 listopada.

Z dotyczących nas zmian w rozkładzie pociągów Inter City korekta dotyczy pociągu IC Orzeszkowa i IC Łużyce, który od 6 grudnia jeździły będą przez Warszawę Gdańską (z pominięciem Warszawy Zachodniej i Centralnej). Od 28 listopada Warszawa Gdańska będzie stacją docelową (początkową) dla IC Karkonosze.

Fot. KD

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.