Wojewoda dolnośląski informuje, że na Dolnym Śląsku mamy obecnie (stan 6.04, godz. 10.00) 477 osób zarażonych koronawirusem. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry oraz powiatów jeleniogórskiego, milickiego, trzebnickiego.

Starosta jeleniogórski informuje, że pozytywny test wyszedł mieszkańcom: gminy Jeżów Sudecki, gminy Piechowice gminy Kowary oraz gminy Szklarska Poręba. Trzy osoby są hospitalizowane, dwie czują się dobrze i przebywają na kwarantannie domowej. W powiecie jeleniogórskim sytuacja sanitarno-pidemiologicznej przedstawia się następująco: liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa: 11 (5 z gminy Jeżów Sudecki, 2 z gminy Szklarska Poręba, 1 z gminy Podgórzyn, 1 z gminy Kowary, 1 z gminy Piechowice, w tym ofiara śmiertelna z gminy Mysłakowice) Liczba osób hospitalizowanych: 5

AKTUALIZACJA

Dzisiaj (6.04) przybyło 11 nowych przypadków osób zakażonych kronawiorusem ( 5 w Jeleniej Górze i 6 w powiecie jeleniogórskim).  Jak iinformuje Jerzy Łużniak, prezydent miasta, wszystkie przypadki dotyczą nowych chorych, ale z „ognisk” już znanych. Ośmiu zakażonych to albo pracownicy służby zdrowia, albo pacjenci z interwencji, w których ujawniono obecność osoby zakażonej. Kolejne dwie osoby z koronawirusem, to członkowie rodziny osoby zdiagnozowanej i przebywającej na kuracji w szpitalu bolesławieckim. Przebywały na kwarantannie i po przebadaniu również u nich stwierdzono obecność wirusa. Nie ma więc nowych ognisk zapalnych.

Od początku epidemii w mieście i w powiecie stwierdzono 3 przypadki śmiertelne.

Łącznie 33 osoby są obecnie zakażone, 22 w mieście i 11 w powiecie.

Z kolei 143 osoby przebywają na kwarantannie, a 395 – w nadzorze sanitarnym.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.