Starosta jeleniogórski  informuje 24 kwietnia, że w powiecie jeleniogórskim  pozytywny test wyszedł: 3 mieszkańcom gminy Kowary, mieszkańcowi gminy Mysłakowice oraz mieszkance gminy Stara Kamienica.

Według aktualnych informacji dotyczących mieszkańców powiatu jeleniogórskiego, sytuacja sanitarno-epidemiologiczna przedstawia się następująco:

Liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa: 50

– 18 z gminy Jeżów Sudecki w tym 2 wyzdrowiałe,

– 9 z gminy Mysłakowice w tym jedna ofiara śmiertelna,

– 5 z gminy Szklarska Poręba w tym 1 wyzdrowiała,

– 4 z gminy Podgórzyn, – 5 z gminy Kowary,

– 2 z gminy Janowice Wielkie,

– 3 z gminy Karpacz,

– 3 z gminy Piechowice w tym jedna ofiara śmiertelna,

– 1 z gminy Stara Kamienica.

 

W Jeleniej Górze od początku pandemii potwierdzono 136 przypadków zakażenia, a w powiecie jeleniogórskim 50 – podał 23 kwietnia wieczorem Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

Na 1212 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Dolnym Śląsku liczba osób hospitalizowanych to 313.

Jak informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy jeleniogórskiego magistratu, ciągle brakuje danych w tej kwestii dotyczących Kotliny Jeleniogórskiej. Nieoficjalnie, że kilkanaście jest poddanych hospitalizacji ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19.

Dotychczas w naszym regionie zmarło 10 osób zakażonych, ale miały one choroby współistniejące, bądź – jak w przypadku osoby z ZOL-u, zmarła w wyniku zawału, a jest zaliczana w statystykach dotyczących koronawirusa. Policja, mająca do sprawdzenia obecność osób poddanych kwarantannie spośród 689 sprawdziła 521 adresów, ujawniono, że dwie osoby nie były obecne w swoim miejscu pobytu. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.