Wszystkie osoby z kontaktu z osobą zakażoną poddane zostały odpowiednim procedurom sanitarno-epidemiologicznym. Jak informuje wojewoda dolnośląski, próbki pobrane w pierwszym rzucie od pracowników Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego z najbliższego otoczenia osoby zakażonej okazały się ujemne. Stanowią one 2/3 wszystkich pobranych od pracowników DUW wymazów. Na tej podstawie można wnioskować, że źródło zakażenia jest poza urzędem.

Informacja wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z epidemią koronawirusa (stan na 07.05 godz. 17:30).

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 1825 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i powiatów: legnickiego, oleśnickiego, zgorzeleckiego, świdnickiego i wrocławskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 15 047.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego: liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 4493, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1298, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 347.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.