Jak podaje ministerstwo zdrowia wśród 13 zmarłych dzisiaj zakażonych koronawirusem pacjentów jest 97-letnia kobieta z Jeleniej Góry. Z podanych dzisiaj danych Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w Jeleniej Górze jest 64 zakażonych, w powiecie jeleniogórskim – 25, w bolesławieckim – 3, kamiennogórskim – 4, lubańskim – 29, lwóweckim- 6, zgorzeleckim- 6. Na Dolnym Śląsku zakażonych koronawirusem jest 709 osób.

Szczególnie trudna sytuacja wystąpiła w Zakładzie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej w Nowogrodźcu. „W dniu 12 kwietnia 2020 r. w godzinach nocnych lekarz Zakładu Opieki Paliatywno – Hospicyjnej w Nowogrodźcu uzyskał informację o pozytywnym wyniku badań w kierunku koronowirusa COVID-19 u jednego z pacjentów, w związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bolesławcu wydał decyzję o przymusowej kwarantannie pracowników SPZOZ w Nowogrodźcu, którzy od dnia 8 kwietnia 2020 r. mieli kontakt z zarażonym pacjentem. Obecnie zakład jest objęty zbiorową kwarantanną, pracownicy dyżurujący nie opuścili miejsca pracy. Pozostali pracownicy przebywać będą w kwarantannie domowej. Zakażony pacjent będzie leczony w Szpitalu Powiatowym w Bolesławcu. Trwają czynności zmierzające do ustalenia źródła zakażenia.
Wszyscy pracownicy oraz pacjenci zakładu będą poddani badaniu na obecność COVID-19.
W związku z faktem, że pacjent Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, mieszczącego się w tym samym budynku również był poddany badaniu w kierunku COVID-19 w tym samym czasie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bolesławcu wydał decyzję o kwarantannie do czasu uzyskania wyniku badań. Podobnie jak w przypadku hospicjum zakład objęto kwarantanną zbiorową, pracownicy dyżurujący pozostaną w zakładzie do czasu potwierdzenia wyniku badania” – informuje dyrekcja SP ZOZ i władze gminy. 

 


 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.