W mieście ostatniej doby zakażenie stwierdzono u trzech kolejnych osób – jest ich w sumie 25. W powiecie przybyły cztery takie przypadki i obecnie choruje 15 osób. W sumie w Kotlinie jeleniogórskiej doszło do tej pory do czterech zgonów z powodu koronawirusa. Na Dolnym Śląsku na COVID -19 zachorowało dotąd 507 osób, zmarło – 13.

Szczególnie duże napięcie panuje obecnie w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul S.Żeromskiego w Jeleniej Górze. Zmarła tam pacjentka, u której stwierdzono zakażenie. U 56 osób – 28 personelu i 28 pacjentów – przeprowadzone zostaną testy. Pacjenci i personel, którzy mieli styczność z chorą zostali poddani kwarantannie. Wszystko wskazuje na to, że zmarła uległa zakażeniu podczas pobytu na oddziale neurologii jeleniogórskiego szpitala.

-Dzisiaj zostały pobrane wymazy od pacjentów i pracowników III oddziału ZOL-u. Dzisiaj trafia do laboratorium we Wrocławiu. Czekamy na wyniki powiedział nam Łukasz Richter, kierownik ZOL Caritas w Jeleniej Górze.

Na kwarantannie w mieście i powiecie przebywa obecnie 145 osób, kolejnych 295 – pod nadzorem sanitarnym.
W trakcie minionej doby Pogotowie Ratunkowe odnotowało nieco mniej wyjazdów, nie zdarzył się żaden do osoby na kwarantannie, czy też podejrzanej o zakażenie, więc ratownicy uznają noc za w miarę spokojną. Nie zgłasza większych problemów policja, nie zgłasza ich też GOPR.
Granicę w Jakuszycach ostatniej doby przekroczyło 11 obywateli RP i 5 cudzoziemców, łącznie 14 pojazdów. Ze względu na fakt, że wszyscy byli kierowcami, to żadna z osób nie została skierowana na kwarantannę.
Komendant Straży Miejskiej ostrzega, że w najbliższym okresie, ze względu na stale rosnące zagrożenie, w wielu przypadkach naruszania zasad bezpieczeństwa będą już nakładane mandaty. Czas przypominania, napominania i sugerowania podporządkowaniu się przepisom mija. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.