W pozostałych powiatach naszego regionu zakażeń jest mniej: w powiecie bolesławieckim – 3, kamiennogórskim – 3, lubańskim – 26, lwóweckim – 4, a w zgorzeleckim – 5. Na całym Dolnym Śląsku zakażone koronawirusem pozostają 568 osoby. Tyle wynika z suchego zestawienia liczb przygotowanego przez zatrudniające cztery osoby biuro prasowe wojewody. Nie ma tu informacji, którą podaje ministerstwo zdrowia o śmierci trojga pacjentów chorych na COVID-19 w Bolesławcu. Zmarli to: dwaj mężczyźni w wieku 58 i 72 lata oraz 78-letnia kobieta. W sumie w wyniku zakażenia koronawirusem zmarło w regionie dotąd 18 osób.

Są nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w jeleniogórskim szpitalu (WCSzKJ). Personel medyczny stanowi istotną część stwierdzonych dotąd zachorowań. Jeszcze dzisiaj wieczorem, a najpóźniej jutro mają dotrzeć testy badań na obecność koronawirusa u 56 osób (personelu i pacjentów) jeleniogórskiego ZOL Caritas. Formalnie testy zostały wysłane do wrocławskiego laboratorium, ale to dalej podzleciło ich wykonanie laboratorium niemieckiemu w Dreźnie. To z pewnością nie skraca czasu oczekiwania i przywrócenia normalnego funkcjonowania placówki opiekuńczej.

Poprawia się sytuacja w jeleniogórskim szpitalu. Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej wraca powoli do funkcjonowania niemal w pełnym zakresie. Po skierowaniu na kwarantannę bądź do szpitala zakaźnego pracowników, mających kontakt z chorymi zakażonymi wirusem uruchamiane są sukcesywnie kolejne oddziały: wewnętrzny udarowy, chirurgii naczyniowej, intensywna terapia, a w części już bądź w niedalekim czasie (po głębokim odkażeniu) włączone do pracy zostaną oddziały pulmonologiczny (obecnie pacjenci trafiają na „Wysoką Łąkę”) i laryngologiczny.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.