– Aparat wybiorą medycy z WCSKJ, bo oni wiedzą najlepiej, jaki model będzie najskuteczniejszy – wyjaśnia Jerzy Łużniak. Zakup urządzenia przyśpieszy znacznie diagnozowanie, skróci czas oczekiwania na wynik testu. A w Jeleniej Górze wynosi on niekiedy nawet tydzień. Co ważne urządzenie będzie także skuteczne w wykrywaniu innych zarażeń wirusowych, więc przyda się w szpitalu także i po epidemii. Akcję zakupu wparł marszałek województwa dolnośląskiego. – Inicjatywa zyskuje coraz większe poparcie – mówi z zadowoleniem Jerzy Łużniak. Plauje się także zakupienie od razu około 1000 testów.

Pieniądze na zakup urządzenia do testowania można wpłacać na specjalne subkonto. Nr subkonta Wojewodzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej 70 1020 2124 0000 8502 0011 0668 z dopiskiem „aparat do badań COVID-19” Po dokonaniu wpłaty na podane konto darowizna zostanie przeksięgowana na specjalne subkonto szpitala, dlatego ważne jest aby był dopisek „aparat do badań COVID-19”.

Raport:

Jak wynika z raportu wojewody dolnośląskiego (24.04, godz. 10.00) do Dolnym Śląsku jest 29 nowych. To mieszkańcy Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: oleśnickiego, strzelińskiego, wołowskiego, bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, górowskiego, lwóweckiego, ząbkowickiego i złotoryjskiego.

W Jeleniej Górze choruje 131 osób. W powiecie jeleniogórskim 45. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.