Starosta jeleniogórski poinformował dziś o zgonie pensjonariuszki Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Bukowcu (Kowary). To 87-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Wałbrzychu. Jest szóstą ofiarą śmiertelną covid-19 w powiecie jeleniogórskim. W ZOL potwierdzono dwa kolejne zakażenia.
Nowe zakażenia potwierdzono w Domu Opieki Społecznej w Mirsku. Testom poddano tam wszystkich pracowników i u trojga z nich wynik był pozytywny. To dwie osoby z Mirska i jedna z Gryfowa. Przechodzą chorobę bezobjawowo. Zostały poddane izolacji, a ich rodziny kwarantannie. Obecnie przeprowadzane są testy pensjonariuszy DPS-u, których jest ponad 80.
A nie dalej, jak wczoraj starosta lwówecki poinformował, że powiat jest wolny od koronawirusa, tzn. nie ma tam aktywnych przypadków: z 41 do wczoraj zdiagnozowanych przypadków 38 osób wyzdrowiało, 3 zmarły. Ta dobra informacja okazała się aktualna tylko jeden dzień i może to należy potraktować jako przestrogę, skłaniającą do solidniejszego niż to się dzieje obecnie przestrzegania zasad zachowania dystansu społecznego i stosowania maseczek.
Szósty dzisiejszy przypadek to mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego, który jednak od dłuższego czasy przebywa na Śląsku. Tam został przebadany i zdiagnozowany, a obecnie jest leczony.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.