Prokuratura prowadzi śledztwo wobec znanego i prominentnego księdza, który miał molestować kobiety. Zawiadomienie złożyła sama kuria diecezjalna.

„Władza Diecezji Radomskiej z ubolewaniem przyjęła informacje o nagannych czynach księdza i przeprasza osoby pokrzywdzone oraz wszystkich, którzy zostali dotknięci niedopuszczalnym postępowaniem duchownego” – komunikuje Ks. Damian Fołtyn, rzecznik Kurii Diecezji Radomskiej. To właśnie o jej księdza chodzi w tej sprawie.

Kuria sama doniosła na duchownego śledczym, a sprawą zajmuje się obecnie Prokuratura Okręgowa w Zamościu. Chodzi o 42-latka, który był między innymi koordynatorem Światowych Dni Młodzieży. To znana w Radomiu postać, bo był także wykładowcą na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu oraz prezesem Fundacji „Młodzi Radom”.

Kilka młodych kobiet oskarżyło księdza o czyny o charakterze seksualnym. Śledztwo jest na razie na wstępnym etapie i prokuratura nie ujawnia żadnych szczegółów. Jednocześnie jednak radomska diecezja wyjaśnia: „Po otrzymaniu zgłoszeń od osób pokrzywdzonych, Biskup Radomski niezwłocznie podjął decyzje, na mocy których wprowadzono odpowiednie procedury kanoniczne i zostało przekazane do Prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa”.

Ksiądz został już pozbawiony i odwołany ze wszystkich funkcji i zastosowano wobec niego ograniczenie posługi kapłańskiej. Położono – jak tłumaczy ks. Fołtyn – szczególny nacisk na  członków duszpasterskich grup młodzieżowych. „Potwierdzamy zdecydowaną gotowość do otoczenia troską oraz odpowiednią pomocą osoby pokrzywdzone i jesteśmy zdeterminowani, aby z całą konsekwencją chronić dzieci i młodzież przed wykorzystaniem, szczególnie przez osoby duchowne” – dodano w komunikacie.

News4Media/ fot. iStock

2 komentarze

  1. I takie zachowanie należy chwalić. Jakby wyglądało to tak zawsze, to może mniej osób odwróciłoby się od KK??

  2. Mogą się molestować i gwałcić. To akurat nie jest istotne. Boga nie ma, a KK to organizacja polityczna, przestępcza i ludzie się od niej odwracają, ze względu na rosnącą świadomość i wykształcenie, nie afery …

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.