Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu bolesławieckiego podejrzanego o kradzieże miedzianych elementów infrastruktury linii kolejowej. Jego łupem padło mienie o wartości ponad 130 tysięcy złotych. Przestępstw tych dopuścił się w sierpniu na trasie Piechowice – Szklarska Poręba.

Funkcjonariusze, prowadząc czynności w tej sprawie przy współpracy z Komendą Główną Straży Ochrony Kolei, ustalili, że na trasie Piechowice –Szklarska Poręba w sierpniu wielokrotnie doszło do kradzieży miedzianych elementów infrastruktury linii kolejowej. Łupem złodziei padł miedziany drut jezdny oraz miedziana lina nośna o łącznej wartości ponad 130 tysięcy złotych.

Policjanci weryfikując kolejne informacje ustalili podejrzewanego o popełnienie tych czynów mężczyznę. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Przyznał się do kradzieży i oświadczył, ze skradzione mienie sprzedał w jednym z punktów skupu złomu.

-34-latek teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.