Więcej zniszczył niż nakradł 34-letni jeleniogórzanin. Zanim spłoszył go właściciel właśnie okradanego parkingu sprawca zniszczył urządzenia warte prawie 8 tys. zł.

– 5 stycznia, około godziny 13.45, policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z jeleniogórskich parkingów doszło do zniszczenia mienia. Właściciel zauważył sprawcę przestępstwa, który na jego widok rzucił się do ucieczki. Pokrzywdzony przekazał funkcjonariuszom rysopis podejrzanego i prawdopodobną trasę jego ucieczki. Mundurowi zaczęli poszukiwania – relacjonuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – W wyniku podjętych działań kilka ulic dalej zatrzymali 34-letniego jeleniogórzanina podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. W czasie ucieczki mężczyzna wyrzucił plecak wraz z wyrwanymi kablami. Wcześniej zatrzymany zniszczył rozdzielnię główną RG z tablicami licznikowymi, rozdzielnię budowlaną, wyrwał kable zasilające kontenery i zasilające szlaban. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości blisko 8 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Działał w warunkach recydywy. Usłyszał zarzut w tej sprawie. Za uszkodzenie mienia grozi mu może do 7,5 roku pozbawienia wolności. 34-latek przyznał się do popełnionego czynu.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.